Založ si blog

Postavené na hlavu

Dnes veľmi intenzívne vnímam trend, ktorý je veľmi nebezpečný, vytvára obrovské napätie nielen v spoločnosti ale aj v globálnom svete. Tento trend je viditeľný u jedinca, skupiny, nositeľa ideologického prúdu, záujmových skupín, akýchkoľvek spoločností. Najväčšiu hrozbu však predstavujú samotné štátne zriadenia, ich tzv. demokratický vodcovia a za nimi stajoce šedé eminencie. Hovorím o využívaní lži a lsti. Hra, ktorú hrajú bezcharakterný hráči. Tí, ktorí kradnú, obrazne „znásilňujú“, klamú, ničia, ohovárajú, nenávidia. Títo vykresľujú druhú stranu, presne tak, ako sa správajú oni. Je to najjednoduchšie kradnúť a obviniť okradnutého, ublížiť a zvaliť vinu na obeť, zabiť a ukázať prstom na „vraha“. Najmä ak máme za chrbtom správnych ľudí, médiá, inštitúcie, neziskové organizácie, dav. Zažívam to na vlastnej koži. Dozvedel som sa od okolia o sebe také veci o akých sa mi ani nesnívalo. V tej chvíli som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. Analógiu vidím v spoločnosti a v globálnej politike. Všetko je na hlavu postavené. Biela je čierna, čierna je biela. Dobrý je zlý, zlý je dobrý. Ľudia, otvorte si oči! Svedomie, postoj za pravdu a spravodlivosť nám dávajú slobodu, ktorú žiadna plavba s davom a hlavným prúdom nenahradí. Preto som za tú skutočnú, pravú slušnosť, spravodlivosť, charakternosť, ktoré nie sú definované ľuďmi, ale jedinou spravodlivou autoritou, ktorá však nepochádza z tohto fyzického sveta.

3784
49
Posledný 11. 04. 2018, 15:54:41

Demokracia, novinári, politici, Škripaľ, Putin a boj za spravodlivosť

28.03.2018

So záujmom sledujem politickú situáciu v našich médiách. Články s témami obhajujúcimi "jediné, pravé a spravodlivé demokratické" spoločenské zriadenie postavené na základoch liberálnej viac »

Kto z toho profituje? Médiám ide skôr o senzáciu. A k tomu ešte Kotleba.

01.03.2018

Vražda novinára je mimoriadne závažná udalosť. Napriek tomu si myslím, že by nemala byť natoľko medializovaná, ako sa to deje. Z jedného dôvodu. Totiž smrť človeka rozpútala politický viac »

Ako schudnúť? Jednoducho. .. (žiadny PR článok! )

01.01.2018

Na nový rok si pravidelne dávame predsavzatia, ktorými si chceme zlepšiť kvalitu života, usilujeme sa zbaviť zlozvykov, alebo túžime po pozitívnych zmenách. Takými sú napr. prestanem fajčiť, viac »

NASA

Americký Senát tesne odhlasoval Trumpovho nominanta na post šéfa NASA

19.04.2018 23:02

Kongresmana Jima Bridenstina, pilota amerického námorníctva v zálohe, podporilo 50 proti 49 senátorom. Bridenstine sa stal 13. riaditeľom tohto úradu.

Rusko, NATO

Vrchní velitelia ruských síl a NATO sa stretli v azerbajdžanskom Baku

19.04.2018 22:05

Išlo o prvé stretnutie Gerasimova so Scaparrottim od roku 2013.

Soros

Vyštval Orbán Sorosa z Maďarska? Finančníkova nadácia oznámila odchod z krajiny

19.04.2018 21:41, aktualizované: 22:00

Nadácia chce údajne sídlo odbočky presunúť z Budapešti do Berlína, kde by mala byť nová filiálka otvorená v lete.

kosovo, nezávislosť.

Pre väčšinu Srbov nie je Kosovo prioritou, vyplýva z prieskumu

19.04.2018 21:27

Priesskum verejnej mienky realizovali Open Society Foundation (OSF) a IPSOS Strategic Marketing.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 22404x
Priemerná čítanosť článkov: 1867x

Autor blogu

Kategórie