Založ si blog

Postavené na hlavu

Dnes veľmi intenzívne vnímam trend, ktorý je veľmi nebezpečný, vytvára obrovské napätie nielen v spoločnosti ale aj v globálnom svete. Tento trend je viditeľný u jedinca, skupiny, nositeľa ideologického prúdu, záujmových skupín, akýchkoľvek spoločností. Najväčšiu hrozbu však predstavujú samotné štátne zriadenia, ich tzv. demokratický vodcovia a za nimi stajoce šedé eminencie. Hovorím o využívaní lži a lsti. Hra, ktorú hrajú bezcharakterný hráči. Tí, ktorí kradnú, obrazne „znásilňujú“, klamú, ničia, ohovárajú, nenávidia. Títo vykresľujú druhú stranu, presne tak, ako sa správajú oni. Je to najjednoduchšie kradnúť a obviniť okradnutého, ublížiť a zvaliť vinu na obeť, zabiť a ukázať prstom na „vraha“. Najmä ak máme za chrbtom správnych ľudí, médiá, inštitúcie, neziskové organizácie, dav. Zažívam to na vlastnej koži. Dozvedel som sa od okolia o sebe také veci o akých sa mi ani nesnívalo. V tej chvíli som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. Analógiu vidím v spoločnosti a v globálnej politike. Všetko je na hlavu postavené. Biela je čierna, čierna je biela. Dobrý je zlý, zlý je dobrý. Ľudia, otvorte si oči! Svedomie, postoj za pravdu a spravodlivosť nám dávajú slobodu, ktorú žiadna plavba s davom a hlavným prúdom nenahradí. Preto som za tú skutočnú, pravú slušnosť, spravodlivosť, charakternosť, ktoré nie sú definované ľuďmi, ale jedinou spravodlivou autoritou, ktorá však nepochádza z tohto fyzického sveta.

3784
49
Posledný 11. 04. 2018, 15:54:41

Odpočívaj v pokoji, Henry! . . . Bol Henry obeťou rasizmu?

10.06.2018

Je to už myslím vyše dvoch týždňov čo sa odohrala tragédia, kedy agresívny násilník vážne zranil Henryho, filipínskeho občana, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu žien. Incident viac »

Načo letieť do vesmíru alebo výdobytky modernej doby. ..

23.05.2018

Súčasný novovek, nazývaný aj ako doba informatizácie, pokroku vedy a výskumu nám otvára nevídané možnosti vo všetkých stránkach života. Obrovské objavy vo všetkých druhoch priemyslu viac »

Demokracia, novinári, politici, Škripaľ, Putin a boj za spravodlivosť

28.03.2018

So záujmom sledujem politickú situáciu v našich médiách. Články s témami obhajujúcimi "jediné, pravé a spravodlivé demokratické" spoločenské zriadenie postavené na základoch liberálnej viac »

vretenica, had

Horskí záchranári v Malej Fatre pomáhali chlapcovi, ktorého uštipol had

22.07.2018 17:20

Po stretnutí rodiny so záchranármi poskytli šesťročnému chlapcovi neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

zemetrasenie v Iráne

Zemetrasenie v Iráne so silou 5,9 stupňa zranilo skoro 130 ľudí

22.07.2018 16:58

Irán je často dejiskom ničivých zemetrasení. Vlani v novembri jedno z nich zasiahlo mestá a dediny v Kermánšáhu a pripravilo o život na 620 ľudí.

Pamätník Poprad

Bude pietny akt v Poprade verejnou hanbou?

22.07.2018 16:00

Pamätná tabuľa pripomínajúca smrť mladého muža pri vpáde vojsk varšavskej zmluvy v auguste 1968 je v dobrom stave, to však neplatí o múre pod ňou.

salvini

Ukrajina oficiálne protestovala voči výrokom Salviniho o anexii Krymu

22.07.2018 15:32

Taliansky minister vnútra uviedol, že označovať plebiscit na Kryme za falošný je len uhol pohľadu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 25136x
Priemerná čítanosť článkov: 1795x

Autor blogu

Kategórie