Založ si blog

Postavené na hlavu

Dnes veľmi intenzívne vnímam trend, ktorý je veľmi nebezpečný, vytvára obrovské napätie nielen v spoločnosti ale aj v globálnom svete. Tento trend je viditeľný u jedinca, skupiny, nositeľa ideologického prúdu, záujmových skupín, akýchkoľvek spoločností. Najväčšiu hrozbu však predstavujú samotné štátne zriadenia, ich tzv. demokratický vodcovia a za nimi stajoce šedé eminencie. Hovorím o využívaní lži a lsti. Hra, ktorú hrajú bezcharakterný hráči. Tí, ktorí kradnú, obrazne „znásilňujú“, klamú, ničia, ohovárajú, nenávidia. Títo vykresľujú druhú stranu, presne tak, ako sa správajú oni. Je to najjednoduchšie kradnúť a obviniť okradnutého, ublížiť a zvaliť vinu na obeť, zabiť a ukázať prstom na „vraha“. Najmä ak máme za chrbtom správnych ľudí, médiá, inštitúcie, neziskové organizácie, dav. Zažívam to na vlastnej koži. Dozvedel som sa od okolia o sebe také veci o akých sa mi ani nesnívalo. V tej chvíli som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať. Analógiu vidím v spoločnosti a v globálnej politike. Všetko je na hlavu postavené. Biela je čierna, čierna je biela. Dobrý je zlý, zlý je dobrý. Ľudia, otvorte si oči! Svedomie, postoj za pravdu a spravodlivosť nám dávajú slobodu, ktorú žiadna plavba s davom a hlavným prúdom nenahradí. Preto som za tú skutočnú, pravú slušnosť, spravodlivosť, charakternosť, ktoré nie sú definované ľuďmi, ale jedinou spravodlivou autoritou, ktorá však nepochádza z tohto fyzického sveta.

3784
49
Posledný 11. 04. 2018, 15:54:41

Odpočívaj v pokoji, Henry! . . . Bol Henry obeťou rasizmu?

10.06.2018

Je to už myslím vyše dvoch týždňov čo sa odohrala tragédia, kedy agresívny násilník vážne zranil Henryho, filipínskeho občana, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu žien. Incident viac »

Načo letieť do vesmíru alebo výdobytky modernej doby. ..

23.05.2018

Súčasný novovek, nazývaný aj ako doba informatizácie, pokroku vedy a výskumu nám otvára nevídané možnosti vo všetkých stránkach života. Obrovské objavy vo všetkých druhoch priemyslu viac »

Demokracia, novinári, politici, Škripaľ, Putin a boj za spravodlivosť

28.03.2018

So záujmom sledujem politickú situáciu v našich médiách. Články s témami obhajujúcimi "jediné, pravé a spravodlivé demokratické" spoločenské zriadenie postavené na základoch liberálnej viac »

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51, aktualizované: 23:28

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

Turecko Saudská Arábia novinár zmiznutie konzulát prehľadan

CNN: Saudská Arábia sa prizná k zabitiu Chášakdžího

15.10.2018 22:44

Novinár je nezvestný od svojej návštevy saudskoarabského konzulátu v Istanbule.

kirill

Ruská pravoslávna cirkev prerušila vzťahy s konštantínopolským patriarchátom

15.10.2018 22:16

Ide o protest proti schváleniu žiadosti Ukrajiny o autokefálnu, teda nezávislú cirkev.

Kazakhstan Russia Space Station

Havária ruského Sojuzu mohla byť sabotážou

15.10.2018 21:24

Agentúra RIA Novosti sa odvoláva na anonymný zdroj z ruského kozmického priemyslu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 26250x
Priemerná čítanosť článkov: 1875x

Autor blogu

Kategórie