Založ si blog

Nové skutočnosti v smrti Afroameričana Georga Floyda

Z masmédií znie jednoznačný názor. Afroameričan George Floyd bol brutálne zabitý pri policajnom zásahu. Vražda Georga Floyda vyvolala v Amerike vlnu protestov proti rasizmu. Už podstatne menej sa dozvedáme o kriminálnej minulosti obete a jeho psychickom aj fyzickom stave v čase jeho smrti. Doteraz jediným dokola omielaným dôkazom vraj brutálnej vraždy bolo amatérske video okoloidúcich, ktoré liberálny mainstream ochotne prevzal a šíril bez toho, žeby uviedol, že video neobsahovalo celý kontext incidentu. Pred niekoľkými dňami britský bulvárny denník Daily Mail zverejnil video zo záznamovej kamery policajta Thomasa Lanea, ktorý je obvinený zo spolupáchateľstva vraždy Georga Floyda:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8614589/First-length-bodycam-footage-shows-George-Floyds-harrowing-final-moments-brutal-arrest.html

Celý prepis videa zo záznamovej policajnej kamery aj s ďalšími relevantnými dôkazmi zverejnil aj konzervatívny denník American Spectator:
https://spectator.org/george-floyd-death-toxicology-report/

Uvediem v skratke najdôležitejšie momenty, ktoré sú rozhodujúce pre objektívny pohľad na celú vec:

1. George Floyd bol pod vplyvom dvoch návykových látok, fentanylu a amfetamínu. V jeho krvi bolo zistené 11 ng/ml fentanylu, pričom už 3 ng/ml môže vyvolať smrť. Obeť teda mala viac ako 3 násobne prekročené množstvo drogy oproti kritickej hodnote, ktorá v niektorých prípadoch môže spôsobiť smrť. Floyd bol pod vplyvom drog v úzkostnom stave, zmätený, z úst mu vychádzala pena, nevedel riadne stáť na nohách a ešte pred samotným osudným zásahom viackrát povedal, že nemôže dýchať.
2. Policajti ho nevedeli dostať do policajného auta. Floyd sa všemožne bránil a tvrdil, že nemôže nastúpiť do auta, pretože má klaustrofóbiu a umrie. Tak či onak, klaustrofóbiu pociťoval len pri nastupovaní do policajného auta, ale vo vlastnom nie. Klaustrofóbiu si nevyhnutne nemusel vymýšľať, keď bol pod silným vplyvom drog. Policajtov niekoľkokrát prosil aby ho nezabíjali, pričom policajti ho ubezpečovali že sa mu nič nestane ak nasadne do auta. Žiaľ nestalo sa tak. Sám nevládal stáť a teda požiadal, aby si mohol ľahnúť na zem. Žiaľ stalo sa.
3. Policajti dokonca mali podozrenie na infarkt. Preto volali záchranku.
4. Keď si Floydom policajti nevedeli poradiť, hoci už mal nasadené putá, dovolili mu aby si ľahol na zem. To sa mu stalo osudným. Policajt Derek Chauvin si kľakol na jeho krk. Tento policajný zákrok sa bežne robil desiatky rokov v USA, policajti ho mali nacvičení a až do osudného okamihu ho považovali za bezpečný. Dá sa predpokladať, že Chauvin, ktorý takto pristupoval pri zatýkaní nepredpokladal, že sa v zlomku sekundy tento moment stane fatálny.

Kladiem si otázku, ak bol Floyd očividne indisponovaný a zjavne neškodný, navyše v putách, prečo sa policajt Chauvin rozhodol Floyda takýmto spôsobom zaistiť. Z môjho pohľadu ako laika to nedáva logiku, Floyd, ktorý síce svojou váhou a veľkosťou bol mohutný, bol jednoznačne v tom okamihu bezbranný. Takže pre nezasväteného bol Chauvinov zákrokabsurdný a zbytočný. Na druhej strane, Chauvin nemal v úmysle Floyda zabiť. Preto verím, že tento skutok bude  prekvalifikovaný na neúmyselné zabitie. Do úvahy by sa však jednoznačne mala brať predávkovanie obete drogami, ktoré samé aj bez zákroku mohli vyvolať smrť.

Celá táto udalosť má dve tragické roviny. Prvá je smrť človeka, ktorý síce mal za sebou pestrú kriminálnu minulosť, ale nakoniec doplatil na platbu falošnou bankovkou a na predávkovanie, pričom celú vinu hodily na policajta, ktorý v nesprávny čas a na nesprávneho človeka použil nesprávne donucovacie prostriedky. Druhá tragická rovina a tá je mnohonásobne obludnejšia, že isté anarchistické skupiny si našli zámienku a vyvolali v USA sériu protestov, ktoré sa preliali do rabovania, ničenia, šikanovania obyčajných ľudí (ako bielych tak aj čiernych) s tendenciou prerastenie do občianskej vojny. Ak sa tak stane, Amerika v tom neostane sama, ale odnesie si to celý svet.

Záchrana obyvateľstva EU, hlúposť euroúradníkov, nebodaj korupcia obludných rozmerov? Vakcíny Astra Zeneca proti COVIDu sú zazmluvené.

30.08.2020

V médiách sa už dlhší čas hovorí o uzavretí zmluvy medzi EÚ a farmaceutickou spoločnosťou Astra Zeneca na 300 miliónov vakcín proti covidu. Je zároveň dobre známe, že na vývoji vakcíny pracujú desiatky krajín, mnohé z nich sú už v 3. štádiu testovania. Ak aj odmyslíme skutočnosť, že podľa mnohých popredných svetových vedcov nie je možné vyvinúť účinnú [...]

Koronavírus. Panika alebo zdravý rozum? Je to na nás, čo si vyberieme.

29.03.2020

Už mám toho dosť! Nedá sa to inak nazvať ako panika a úmyselné šírenie strachu. Ak poviem, že ľudia sa boja, tak zľahčujem. Toto už nie je obyčajný strach, toto čo sa deje v spoločnosti hraničí s patologickým strachom ústiacim do úzkostí, paniky a beznádeje. A kým hlavnými šíriteľmi tejto hystérie sú médiá, politici a odborníci plávajúcimi na vlne mainstreamu, [...]

Odpočívaj v pokoji, Henry! . . . Bol Henry obeťou rasizmu?

10.06.2018

Je to už myslím vyše dvoch týždňov čo sa odohrala tragédia, kedy agresívny násilník vážne zranil Henryho, filipínskeho občana, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu žien. Incident vyvolal obrovskú vlnu reakcií zo strany médií aj verejnosti. Všetci súdni ľudia tento brutálny útok odsúdili a volajú po spravodlivosti. Henry už nie je medzi nami a rodine vyjadrujem [...]

parlament, Igor Matovič

NÁZOR: Igor nechal peniaze Pavlínke. Dopadne podobne aj Slovensko?

20.09.2020 11:30

Je to taká pekná storka. Keď muž miluje ženu a nechá jej všetky peniaze. Nezaujíma ho, čo s nimi robí. A tá ich utopí vo finančnej spoločnosti.

Vírus / Lekár / Sestrička / Pacient /

Na Slovensku pribudlo 131 prípadov nákazy. Testovali 3 443 vzoriek

20.09.2020 10:08, aktualizované: 10:45

Nákazu prekonalo ďalších 29 pacientov.

migranti / migrant /

Záchranári z lode Alan Kurdi vytiahli zo Stredozemného mora 133 migrantov

20.09.2020 08:52

Do Európy sa cez Stredozemné more od januára tohto roka dostalo viac ako 43-tisíc migrantov.

Irán / vlajka /

USA opäť zaviedli sankcie proti Iránu. Chcú trestať každého, kto ich poruší

20.09.2020 06:37

Spojené štáty jednostranne ohlásili znovuzavedenie sankcií OSN voči Iránu. Kto ich poruší, tomu hrozia odstavením od finančného systému.