Založ si blog

Priznanie

Premiér Slovenskej republiky Igor Matovič dnes zvolal tlačovú konferenciu pod krycím menom “Priznanie”. Záhada bola rýchlo odhalená a všetci občania, ktorí toto divadlo sledovali a majú vyštudovaných aspoň 5 základných, museli pochopiť, že o žiadne priznanie tu nešlo a vládne elity si veselo pokračujú v tejto trápnej tragikomédii pre svoje ovečky.

Stačili 3 kliknutia a vynára sa niekoľko otázok.

Po tlačovej konferencii pán premiér zverejnil sumy, za ktoré bude štát nakupovať antigénové testy. Netreba mať kvalifikáciu agenta spravodajských služieb ani investigatívneho novinára, aby sme si overili akože to vyzerá s tým spásonosným nákupom pre slovenský národ. Všetky tu zverejnené informácie sú absolútne verejné, moje postrehy zhrniem do niekoľkých krátkych viet.

  1. Vo verejnom obstarávaní bola vybraná spol. firma Eurolab lambda, a.s. sídlo má v Trnave

https://www.crz.gov.sk/zmluva/5021873/

https://www.crz.gov.sk/data/att/2448156.pdf

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=79670&SID=7&P=0

  1. Verejný portal FinStat zverejnil tržby tejto spoločnosti za rok 2019 vo výške: 4,67 mil. Eur. Tržby spoločnosti od roku 2009 t.j. za desať rokov dosiahli 31,41 mil. Eur, čo je o 20% menej ako je hodnota jedinej zákazky za súčasné antigénové COVID testy (39,5 mil. Eur). Inými slovami, za 10 rokov spoločnosť nevykázala taký objem tržieb ako dnes za jeden nákup z verejného obstarávania.

https://www.finstat.sk/35869429

  1. A nakoniec zisťujeme, že podľa portálu Finstat má spoločnosť Eurolab lambda, a.s. dlh vo výške 17285 eur voči sociálnej poisťovni. Podľa zákona 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, 32 ods. b.

Verejného obstarávania sa môže zúčastniť len ten, kto spĺňa tieto podmienky účasti týkajúce sa osobného postavenia: nemá evidované nedoplatky na poistnom na sociálne poistenie a zdravotná poisťovňa neeviduje voči nemu pohľadávky po splatnosti podľa osobitných predpisov v Slovenskej republike alebo v štáte sídla, miesta podnikania alebo obvyklého pobytu.

https://www.socpoist.sk/zoznam-dlznikov-emw/487s

Vyzývam všetkých so zmyslom pre spravodlivosť a najmä investigatívnych novinárov, skúsme sa trošku bližšie pozrieť na okolnosti tejto zahmlenej štátnej zákazky. Ide skutočne o spásu Slovenska a zastavenie šírenia kovidu, alebo je za nákupom antigénových testov nebodaj niečo iné? A ako bolo možné, ako sa vyjadril pán premiér, TAJIŤ túto veľkolepú akciu, keď jej predchádzala VEREJNÁ súťaž?

Priznanie 3 – Padni komu padni. Igorovi nie a nie, kovid to istí

24.10.2020

Včera začala najväčšia logistická operácia samostatného Slovenska. Pilotné testovanie má prispieť k tomu, aby ostré celoplošné testovanie prebehlo bez sebemenších problémov a vďaka jeho výsledkom mohli kompetentné orgány prinášať rozhodnutia, ktorými budú môcť efektívne eliminovať smrtiaci vírus. Takto nejak vyznieva oficiálne stanovisko premiéra a jeho partaje, [...]

Priznanie 2 – Pán premiér, vyvráťte podozrenia detektorom lži!

18.10.2020

Na začiatok budem v tomto blogu veľmi úprimný. Je to už pekných pár rôčkov, keď Igor Matovič začal veľmi horlivo vystupovať vo svojom propagandistickom inzertnom plátku a kritizoval vtedajšiu vládu Róberta Fica. Priznám sa, bol som jeden z monhých, ktorý mu vtedy skočili na lep. Vtedy pre mňa predstavoval neúnavného, nezlomného a statočného bojovníka proti [...]

1. október 2020 . . . Teatro par excellence a la Igor & Co.

01.10.2020

Dnešný deň je výnimočný. Bol vyhlásený núdzový stav a ako inak, aj dnes padol REKORD. A nie hociaký! Takmer 800 prípadov. Samozrejme počet infikovaných rastie, bolo by nanajvýš zvláštne, keby zvyšujúcimi sa počtami testovaných by klesali počty infikovaných. Ak si to teda vynásobíme a vydelíme, v skutočnosti nie počet infikovaných, ale relatívne číslo, ktoré [...]

trump

Trump využil predčasné hlasovanie, volil na Floride

24.10.2020 20:09, aktualizované: 20:24

Súčasný americký prezident hlasoval v meste West Palm Beach na Floride, ktorá je jeho novým domovským štátom.

SR Bratislava NRSR Kollár autonehoda

Šéf parlamentu Kollár mal vážnu dopravnú nehodu

24.10.2020 18:31, aktualizované: 22:03

Predseda parlamentu Boris Kollár bol prevezený do bratislavskej nemocnice na ďalšie vyšetrenia a je pri vedomí. Má zranenia po celom tele.

testy, antigénové, koronavírus

Testy zatiaľ nikto poriadne neotestoval

24.10.2020 17:30

Epidemiológ Marek Majdan považuje lockdown celého Slovenska za krajné riešenie, ktoré má významný dosah na život ľudí a chod krajiny.

covid, testovanie, orava, koronavírus

Pilotné testovanie umožní odsledovať nedostatky, zhodli sa Petrák a Krúpa

24.10.2020 16:44, aktualizované: 17:24

Predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) a podpredseda školského výboru Ľubomír Petrák (Smer) diskutovali v relácii RTVS Sobotné dialógy.